bar

Odzież dla pracowników gastronomii

Trudno oprzeć się wrażeniu, że z jedzeniem wiąże się przestrzeganie zasad higieny. Szczególnie ważne jest to w restauracjach, gdzie nie możemy o tym zapominać. Z całą pewnością poza wszelkimi środkami czystości, które w restauracji muszą się rzecz jasna znaleźć, nie możemy tu też zapominać i o specjalnie przystosowanej dla kucharzy i innych pracowników takiej firmy odzieży. O czym należy tu pamiętać?

Elegancja czy wygoda?

W przypadku kucharzy nie ma z tym na ogół większego problemu. Zupełnie inaczej jest, jeśli pod uwagę weźmiemy kelnerów. Bez wątpienia tacy kelnerzy muszą być bardzo elegancko ubrani i co do tego nie można mieć żadnych wątpliwości. Jednakże elegancki strój, to bardzo często niewielki komfort, a przecież wygoda także jest tutaj bardzo ważna. Co w związku z tym jest tutaj ważniejsze?

Oba czynniki są oczywiście ważne, ale na pewno elegancja musi być tutaj zachowana. W przypadku kelnerów z pewnością musi to być biała koszula, a także eleganckie buty. Często są one na obcasie, choć nie jest to żadna reguła.

Charakter lokalu

Nie można przejść obojętnie wobec charakteru samego lokalu. W bardziej renomowanych restauracjach panuje szczegółowy regulamin, który dotyczy ubioru personelu i należy go bezwzględnie przestrzegać. Mniejsze restauracje i bary takich regulaminów na ogół nie mają i wydaje się, że słusznie, bo nie ma tu takiej potrzeby. Mimo wszystko nawet firmowa koszulka na wizerunek takiego punktu wpływa bardzo korzystnie.